Skip to content

Instantly share code, notes, and snippets.

@gregbarcza
Created February 18, 2017 11:06
Show Gist options
  • Save gregbarcza/0d893277cfc44e81c098c96a1005d7d9 to your computer and use it in GitHub Desktop.
Save gregbarcza/0d893277cfc44e81c098c96a1005d7d9 to your computer and use it in GitHub Desktop.
Japan activity

A játékosoknak cetlit osztasz. 2-5-akárhány darabot (a játék tervezett hosszától függően). Mondhatod előre, hogy a feladványokat körülírni és mutogatni fogjátok. 1 cetlire 1 köznevet írjanak. Lehetnek összetett szavak. Összehajtják, kalapba dobják.

  1. kör: sima körülírás. (A szó nem mondható ki, a szótő sem.) Mindenki húz 2-5-akárhány (amennyit írt) cetlit, és sorban elmondja. (Saját szót ne mondjanak be, azt hagyják a többieknek kitalálni. Jelezheted, hogy most még csak megismeritek a szavakat. Érdemes azokat memorizálni, mert a második körtől táblázatba írod a találatokat, s a végén összesíted.)
  2. kör: Egyszavas ráutalás, asszociáció.
  3. Sima mutogatás. (Tárgy nem használható.) Hang nélkül.
  4. Takarásban (pl. fotel/szék mögött, az arc rejtve maradjon) kétkezes mutogatás. Könyéktől fölfelé látszhat. Hang nélkül.
  5. Takarásban egyujjas mutogatás. Pl. felmutatod a takarásból a kézfejed, de csak a feltartott mutatóujjad használod, a kezed többi része csak kísér.
  6. Hangadással való kitaláltatás. Értelmes szavak nem mondhatók, hangutánzó szavak sem, pl. kip-kop. Adhatsz példát nekik: ssss, sszz, püff, dzsvrrr (Megbeszélhető, hogy csak szájjal lehessen-e hangot kiadni - szerintem jó úgy-, vagy másképp, dobogással is. Minden megbeszélhető. 🙂 )
Sign up for free to join this conversation on GitHub. Already have an account? Sign in to comment